March 8, 2019

Round 1 Recipients

TOP Round 1 Recipients
WYSIWYG

Congratulations to the recipients of the Empire State Public Service Award.

Photo of Awardees

Trishia Allen, Office of Alcoholism and Substance Abuse Services
Tokira Bernard, Office for People With Developmental Disabilities
Alicia Bodmer, Department of Environmental Conservation
James Brophy, Office of Parks, Recreation and Historic Preservation
Susan Carver, Office of Parks, Recreation and Historic Preservation
Fabiana Chiu-Rinaldi, Council on the Arts
Domenick Colosimo, Office for People With Developmental Disabilities
Cristin Connor, Department of Health
Darrel DeGiule, Office of Information Technology Services
Lana Delgadillo, Office of Temporary and Disability Assistance
Jodi Denton, Office for People with Developmental Disabilities
Jason Eckert, Office of Children and Family Services
Dorian Eyles, Department of Corrections and Community Supervision
Larry Fowler, Office of the Attorney General
Scott Geer, Office of Information Technology Services
Althea Johnson, New York State Education Department
Dennis Lewis, Office of Children and Family Services
Nigel Marks, Office of Temporary and Disability Assistance
Catherine Marra, Department of Corrections and Community Supervision
Victoria Martuscello, Division of State Police
Rebecca Monahan, Department of Health
Elizabeth Morrisey, Office of Temporary and Disability Assistance
JoAnne Murphy, State University of New York
Layli Nazirova, Department of Health
Melissa Neeley, Department of Environmental Conservation
David Niner, Office of Information Technology Services
John Oates, Office of General Services
Frandy Osias, Office for People with Developmental Disabilities
Stephanie Paton, Office of the Medicaid Inspector General
Adam Pollack, Division of the Budget
Kristy Primeau, Department of Environmental Conservation
Allison Regan, Division of State Police
Bikash Regmi, State University of New York
Lauren Rodriguez, State University of New York
Luke Schneiders, Office of Mental Health
Maxine Smalling, Office of Mental Health
Justin Spencer, Office of General Services
Tina Spencer, Office of Parks, Recreation and Historic Preservation
Michelle St. Jock, Office of General Services
Amber Stevens, Department of Transportation
Kimberly Testa, Office of Temporary and Disability Assistance
Ryan Trevas, Department of Labor
Paul VanSlyke, Office of Mental Health
Manny Velásquez-Paredes, Department of Labor
Leanne Vriesema, Office of General Services
Adrienne Wheeler, Office of Children and Family Services
Tarrene Whitcomb, Office for People With Developmental Disabilities
Sean Williams, Office of Information Technology Services
David Witt, Department of Environmental Conservation
Marilyn Wurth, Department of Environmental Conservation

 

0